wyszukiwanie zaawansowane
» » Szybkość wydruku kopiarki

Polecamy

Kontakt

 • SPRZEDAŻ KSEROKOPIAREK, RICOH, KONICA-MINOLTA, UŻYWANYCH, POLEASINGOWYCH

  Arial Piotr Karwalski
  ul. Napoleońska 17
  96-100 Skierniewice
  NIP: 836-181-27-75
 • E-mail:biuro@kserokopiarkiuzywane.pl
 • Telefon697-301-691
  663-221-727
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

KONICA MINOLTARICOH

Szybkość wydruku kopiarki

Data dodania: 15-01-2018

szybkość wydruku kserokopiarki

Dostępne na rynku kserokopiarki charakteryzują się coraz bardziej kompaktową obudową, a także coraz większymi osiągami. Bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych elementów decydujących o wyborze danej kserokopiarki jest jej prędkość wydruku. Ta różni się w zależności od producenta oraz od klasy urządzenia.Kopiarki monochromatyczne najszybsze

Najczęściej urządzenia wielofunkcyjne posiadają różną prędkość druku w trybie monochromatycznym oraz kolorowym. Oczywistym jest fakt, że jeszcze większą częstotliwością kopiowania mogą poszczycić się nowoczesne urządzenia monochromatyczne. Jest to spowodowane tym, że takie urządzenia są nastawione typowo na wydajność i też często na ekonomiczność pracy. W związku z tym, urządzenia wielofunkcyjne o największej częstotliwości druku są zalecane do wszelkich punktów ksero oraz wszędzie tam, gdzie dziennie pracuje się z imponującą liczbą dokumentów czarno-białych.


Przeciętna prędkość kopiowania

Czasami jednak nasza praca wymaga od nas tworzenia dokumentów w kolorze, często z doskonałą jakością o sporej wyrazistości oraz nasyceniu barw. W takim wypadku, powinniśmy zwrócić uwagę na częstotliwość kopiowania oraz drukowania dokumentów w kolorze. Przeciętnie, urządzenia monochromatyczne mogą pochwalić się osiągami w przedziale od 50 do 60 kopii na minutę, czasem ta liczba jest nawet większa. Natomiast urządzenia pracujące w trybie kolorowym kopiują zazwyczaj z prędkością o 30 do 40 stron na minutę - oczywiście jest to wartość przeciętna.


Urządzenie wielofunkcyjne dopasowane do potrzeb

Zawsze należy pamiętać, że prędkość druku urządzenia, jakie wybierzemy do naszego biura, powinna ściśle zależeć od naszych preferencji oraz od pracy, którą wykonujemy na co dzień. Nie zawsze musimy posiadać kserokopiarkę o imponujących osiągach, ponieważ nie zawsze wymaga od nas tego sytuacja. Jednak w wypadku, kiedy nie liczymy tyle na najlepszą jakość, co bardziej na ilość wydrukowanych dokumentów, to parametr częstotliwości druku powinien być dla nas najważniejszy.


Filmy z kilkoma przykładowymi szybkościami wydruku:
1. Kserokopiarka Ricoh aficio MPC2051

 


2. Kserokopiarka Ricoh afico MPC300
 


3. Kserokopiarka Ricoh aficio MPC3001
 


 

alt


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.