wyszukiwanie zaawansowane
» PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kontakt

 • SPRZEDAŻ KSEROKOPIAREK, RICOH, KONICA-MINOLTA, UŻYWANYCH, POLEASINGOWYCH

  Arial Piotr Karwalski
  ul. Napoleońska 17
  96-100 Skierniewice
  NIP: 836-181-27-75
 • E-mail:biuro@kserokopiarkiuzywane.pl
 • Telefon697-301-691
  663-221-727
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

KONICA MINOLTARICOH

PYTANIA I ODPOWIEDZI

FAQ kserokopiarki ricoh aficio oraz konica minolta bizhub

Kupno oraz eksploatacja kserokopiarki do firm potrafi budzić wiele wątpliwości. Na szczęście, nie musisz już przeglądać całego Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Poniżej zebraliśmy najciekawsze porady i artykuły pozwalające dokładniej zgłębić obszerny temat, jakim są kserokopiarki domowe oraz kserokopiarka do biura.


Nie zabraknie wyraźnych podstaw, które przybliżą Państwu temat choćby sposobu działania kserokopiarki, a także tekstów pomagających wybrać właściwą kserokopiarkę do biura czy szkoły. Wystarczy odrobina poświęconego czasu, by dowiedzieć się, czym są kserokopiarki monochromatyczne, a czym kserokopiarka kolorowa.

Zgromadzone tutaj teksty przybliżają poszczególnych producentów kopiarek. Kserokopiarki Ricoh oraz kserokopiarki Minolta to różne firmy z nieco odmiennym podejściem do rozwiązań konstrukcyjnych, dlatego warto poznać ich podejście do produktu przed właściwym zakupem.

Wiele uszkodzeń kserokopiarek wynika z czystej niewiedzy, a nie z celowego zaniedbania. Wychodząc naprzeciw faktom, postanowiliśmy zgromadzić szereg porad i artykułów w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Nie tkwij dłużej w niewiedzy i sprawdź dokładnie, czym charakteryzuje się kopiarka laserowa oraz inne kopiarki rodzaje tego sprzętu, potrafią wprawić w zakłopotanie, ale odpowiednia wiedza na ten temat pozwoli wybrać produkt w pełni dopasowany do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.

Dokładnie w tym celu umieszczamy tutaj regularnie artykuły oraz filmiki dotyczące urządzeń wielofunkcyjnych oraz właściwego sposobu ich eksploatacji – by pomóc uzyskać maksimum satysfakcji z zakupu kserokopiarki w naszym sklepie.

 


alt

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Kopiarki na biurko a4 mono: ricoh mp161, mp171, mp201

15-07-2018Wyświetleń: 385
Kopiarki na biurko a4 mono: ricoh mp161, mp171, mp201

Jeśli potrzebujesz partnera biurowego, który poradzi sobie z wieloma użytkownikami i funkcjonalnością w wymagających miejscach pracy. Aby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, Ricoh oferuje niezawodne i proste rozwiązania za sprawą urządzeń z serii Aficio MP161, MP171 oraz MP201. Kserokopiarki zapewniają profesjonalne kopiowanie i faksowanie, a także pozwala na bezpieczny druk w sieci i skanowanie w kolorze. Są to przez nas polecane kopiarki a4 czarno-białe na biurko.

Przeczytaj całość

Na co zwrócić uwagę gdy kupujemy używaną/poleasingową kserokopiarkę

10-07-2018Wyświetleń: 282
Na co zwrócić uwagę gdy kupujemy używaną/poleasingową kserokopiarkę

Często otrzymujemy pytania od Was, na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanej kserokopiarki. W dzisiejszym artykule chcieliśmy wyjaśnić Wam kilka kwestii, a także uczulić na kluczowe sprawy. Zatem, zaczynamy!

Pierwsza sprawa, jaką powinniście sprawdzić podczas poleasingowego urządzenia to stan licznika. Każde z urządzeń posiada tę funkcjonalność, ale w też w każdym modelu możliwość sprawdzenia może się trochę różnić. Tutaj przybliżymy Wam dwa sposoby, które są najbardziej popularne.

Przeczytaj całość

Oznaczenia w kserokopiarkach Minolta

09-07-2018Wyświetleń: 406
Oznaczenia w kserokopiarkach Minolta

Często otrzymujemy od Was pytania w sprawie skrótów, czy też oznaczeń, które pojawiają się na kserokopiarkach. Dziś przedstawimy pierwszą część i skupimy się na oznaczeniach stosowanych przez firmę Minolta.

Przeczytaj całość

Kserokopiarki A3 kolorowe do firmy

06-07-2018Wyświetleń: 225
Kserokopiarki A3 kolorowe do firmy

Znalezienie odpowiedniej kserokopiarki A3 w kolorze do biura może okazać się nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy sprostać wyzwaniu i ułatwić decyzję w dość szerokiej gamie możliwości.

Przeczytaj całość

Kserokopiarki do 3500zł

05-07-2018Wyświetleń: 251

Jeśli poszukujesz urządzenia biurowego, które sprawnie zeskanuje, wydrukuje lub też błyskawicznie prześle dokumenty w sieci to trafiłeś w dobre miejsce. Spróbujemy doradzić jak wybrać odpowiednią kserokopiarkę do 3.500 złotych.

W chwili obecnej chcielibyśmy polecić trzy modele w różnej rozpiętości cenowej.

Przeczytaj całość

Tanie kserokopiarki A3 kolorowe Ricoh aficio MPC2050, MPC2550

27-06-2018Wyświetleń: 275
Tanie kserokopiarki A3 kolorowe Ricoh aficio MPC2050, MPC2550

Aficio MP C2050 / MP C2550 firmy Ricoh stanowią pożądaną alternatywę dla coraz wyższych wymagań, dotyczących wydruków dokumentów biurowych.

Wydajne, elastyczne i kompaktowe urządzenia Ricoh MP C2050 / Ricoh MP C2550 pozwalają na wysokiej jakości wydruk kolorowy z nowym tonerem PxP (poliester x polimeryzacja), a także doskonałą wydajność wydruków 20/25 stron na minutę zarówno w kolorze jak i czerni. Posiada unikalny wewnętrzny moduł wykańczający i dziurkujący.


Urządzenie pozwala na wygodne zeskanowanie dokumentów na podany adres e-mail lub folder za pomocą jednego przycisku. Istnieje możliwość zeskanowania dokumentu do adresu URL. Kserokopiarka obsługuje także karty SD i USB.

Przeczytaj całość

Polecamy kserokopiarki A3 kolorowe z serii Minolta bizhub C220, C280, C360

25-06-2018Wyświetleń: 469

Kserokopiarki Konica Minolta z serii  bizhub C220, C280 oraz C360 dzięki zastosowanemu systemowi Auto-Refining Developing System (ARDS) gwarantują niezwykle stabilną i wysoką jakość obrazów i wydruków. Ta innowacyjność pozwala także na wydajniejsze użytkowanie materiałów eksploatacyjnych, zwłaszcza tonerów.

Urządzenia mają także poprawiony system obsługi. Można wygodnie utworzyć do 1000 kont użytkowników z obsługą Active Directory, która będzie zawierała określone prawa dostępu dla poszczególnych użytkowników. Dla większej wygody użytkownika można również uwierzytelniać dostępy przez opcjonalny skaner biometryczny.

Przeczytaj całość

Tanie kserokopiarki A3 kolorowe Ricoh aficio MPC2051, MPC2551

19-06-2018Wyświetleń: 456
Tanie kserokopiarki A3 kolorowe Ricoh aficio MPC2051, MPC2551

Ricoh Aficio MP C2051 / MP C2551 zapewnia wydajne i ekologiczne użytkowanie. Urządzenie spełnia profesjonalne możliwości kolorystyczne i zaawansowaną technologię workflow w ramach oszczędnej konstrukcji, z jakiej został wykonany.

Kserokopiarka charakteryzuje się wysoką jakością, oszczędnością tonerów przy jednocześnie szybkim tempie 20/25 stron na minutę. Trzeba też zaznaczyć, że jest to urządzenie wielofunkcyjne, które zapewni: kopiowanie, drukowanie, skanowanie i opcjonalny faks. Ekologiczna technologia oszczędza energię i koszt, a zaawansowane funkcje upraszczają pracę. Został także wzmocniony system, który bezpiecznie chroni dane.

Przeczytaj całość

Polecamy kolorowe urządzenie a4 - ricoh mp c300

14-02-2018Wyświetleń: 292

Kserokopiarka Ricoh Aficio MP 300 pozwala na wydajną pracę w kolorze oraz w trybie monochromatycznym na dokumentach w formacie A4 z prędkością do 30 stron na minutę. Doskonała wydajność urządzenia idzie w parze z niskimi kosztami eksploatacyjnymi, a także budową przyjazną dla użytkownika i intuicyjną obsługą. Ta kserokopiarka posiada dupleks umożliwiający dwustronne drukowanie na dokumentach, a także wbudowany dysk twardy o pojemności 160 GB i pamięć wewnętrzną 1,5 GB. Uproszczona integralność oraz proces skonfigurowania w otoczeniu sieciowym możliwa jest dzięki aplikacjom App2Me oraz Ricoh widgets.

Przeczytaj całość

Kserokopiarki poleasingowe, używane do biura oraz do przestrzeni biurowej. Rozwiązanie ekonomiczne i wydajne

31-01-2018Wyświetleń: 353

Zakup nowej kserokopiarki może się wiązać z ogromnymi kosztami, co więcej nie zawsze wiemy, jak dane urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się w praktyce. Przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, z formatem jakich dokumentów zamierzamy pracować, a także czy będą one w większości kolorowe, czy może tylko czarnobiałe. Oczywiście nie bez znaczenia są także osiągi sprzętu, czyli częstotliwość drukowania oraz rozdzielczość i dokładność pracy skanera i wydajność faksu.

Przeczytaj całość

Kropki i kreski na skanach - skąd się biorą?

24-01-2018Wyświetleń: 669

Linie lub smugi mogą powstawać na kopiowanych dokumentach z powodu zabrudzonej optyki skanera. Takie zanieczyszczenia mogą być spowodowane poprzez obecne na szybce skanera resztki papieru, ślady markera, płyny z korektora lub też resztki kleju z karteczek samoprzylepnych. Jeżeli więc kopiujesz dokumenty z łatwo rozmazywalnym tuszem lub też z zaznaczonymi markerem fragmentami, to miej na uwadze to, że powierzchnia skanera może zostać zabrudzona, co będzie miało wpływ na dalszą pracę z urządzeniem. Aby skutecznie oczyścić kopiarkę i optykę skanera z tuszu brudu albo kurzu, postępuj według następujących wskazówek.

Przeczytaj całość

Opis panelu kontrolnego kserokopiarek KONICA-MINOLTA

24-01-2018Wyświetleń: 796
Opis panelu kontrolnego kserokopiarek KONICA-MINOLTA

Chodź kserokopiarka Konica Minolta posiada niezwykle łatwy w obsłudze i intuicyjny panel użytkownika, to jednak bez wątpienia nie zaszkodzi przeczytanie poniższej instrukcji obsługi, aby dokładnie zgłębić wszystkie oferowane przez urządzenie opcje. Warto, aby taka informacja znajdowała się w formie drukowanej w przestrzeni kserokopiarki, tak, by nawet początkujący pracownik biurowy mógł sobie bez problemu poradzić z takimi zadaniami jak wydajne kserowanie, kopiowanie, drukowanie czy faksowanie.

Przeczytaj całość

Opis panelu kontrolnego kserokopiarek RICOH

24-01-2018Wyświetleń: 923
Opis panelu kontrolnego kserokopiarek RICOH

Firma Ricoh od lat produkuje kserokopiarki charakteryzujące się prostotą w obsłudze oraz z intuicyjnym panelem użytkownika. Niemniej, podstawowa wiedza na temat funkcjonalności poszczególnych przycisków usprawni pracę z urządzeniami wielofunkcjonalnymi tej firmy.

​​​​​​​Jeżeli na co dzień korzystasz z kserokopiarki firmy Ricoh, dokładnie zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje panel kontrolny. Więcej informacji znajdziesz na dostarczonym wraz ze sprzętem dysku CD-ROM. Warto, aby każdy w Twoim otoczeniu, kto ma do czynienia z kserokopiarka Ricoh, poznał poniższą instrukcję obsługi. Pozwoli to uniknąć wielu problemów, a także maksymalnie zoptymalizować pracę z urządzeniem.

Przeczytaj całość

JAK WYBRAĆ KOPIARKĘ?

16-01-2018Wyświetleń: 560

Firma w jakiej pracujesz i rodzaj pracy, jaką na co dzień wykonujesz, powinny mieć największy wpływ na wybór kserokopiarki. Poniżej zebraliśmy kilka porad dotyczących najczęściej wykorzystujących kserokopiarki przestrzeni biurowych. Sprawdź.

Przeczytaj całość

Jaki toner do kserokopiarki?

16-01-2018Wyświetleń: 397

Zamienniki tonerów mogą na pierwszy rzut oka wydawać się niezwykle korzystną okazją, zwłaszcza jeśli planujemy spore oszczędności w biurze. Jednak pamiętajmy, że takie tunery mimo, iż pasują do urządzenia wielofunkcyjnego, to są o wiele mniej wydajne niż ich oryginalne odpowiedniki. Dodatkowo mogą niekorzystnie działać na sprzęt. Tak naprawdę chcąc oszczędzić dodatkowe środki narażamy się na kosztowne wydatki związane z serwisowaniem urządzenia oraz jego przedwczesnym starzeniem z powodu użycia zamienników.

Przeczytaj całość

Jakie wyróżniamy rodzaje kserokopiarek?

16-01-2018Wyświetleń: 1037

Kserokopiarki są doskonałym urządzeniami wielofunkcyjnymi, które pozwalają na sprawne faksowanie, drukowanie, skanowanie oraz kserowanie. Sprzęty te różnią się oczywiście jakością wykonania zależną od producenta a także przeznaczeniem. W zależności od zapotrzebowania konsumentów producenci wypuszczają na rynek kserokopiarki z różnymi możliwościami. Tradycyjnie, możemy podzielić te urządzenia na kserokopiarki monochromatyczne oraz kserokopiarki kolorowe.

Przeczytaj całość

Jak jest zrobiona i jak działa kserokopiarka

04-01-2018Wyświetleń: 1777
Na co dzień jesteśmy otoczeni przez masę sprzętów elektronicznych. często nawet nie mamy pojęcia o tym, jak dokładnie funkcjonują, Nie wiemy nic o ich budowie. Taką wiedzę warto zdobyć w przypadku kserokopiarki. Podstawowe informacje dotyczące budowy tego urządzenia pozwolą szybciej zlokalizować usterkę, a także w razie awarii szybciej przedstawić istotę problemu profesjonaliście. Kserokopiarki towarzyszą pracownikom w milionach biur na całym świecie, poniżej więc zebraliśmy garść najważniejszych informacji na ich temat.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.