wyszukiwanie zaawansowane
» » Kopiowanie w urządzenie wielofunkcyjnym

Kontakt

 • SPRZEDAŻ KSEROKOPIAREK, RICOH, KONICA-MINOLTA, UŻYWANYCH, POLEASINGOWYCH

  Arial Piotr Karwalski
  ul. Napoleońska 17
  96-100 Skierniewice
  NIP: 836-181-27-75
 • E-mail:biuro@kserokopiarkiuzywane.pl
 • Telefon697-301-691
  663-221-727
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

KONICA MINOLTARICOH

Kopiowanie w urządzenie wielofunkcyjnym

Data dodania: 25-01-2018

funkcja kopiowania

Kopiowanie za pomocą kserokopiarki jest najbardziej wydajną metodą powielania danego arkusza lub dokumentu. W zależności od klasy urządzenia wielofunkcyjnego jakie posiadasz, będzie także zależeć jakość Twojej kopii. Sporadycznie może się zdarzyć, że kolorowy dokument zostanie skopiowany tylko w wersji czarno-białej, a odpowiedzialne za to będą ograniczenia kserokopiarki. Dlatego pragnąc wydajnie kopiować dokumenty, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, z jakimi arkuszami zamierzasz pracować - dokumentami kolorowymi czy czarno-białymi oraz o jakich rozmiarach.Od kopiowanych dokumentów, z którymi masz do czynienia najczęściej, powinien właśnie zależeć wybór odpowiedniej kserokopiarki. Kopiowanie we współczesnych urządzeniach wielofunkcyjnych to proces bardzo zaawansowany. Opiera się głównie na bębnie pokrytym związkami z selenu, organicznym fotoprzewodniku i jest ściśle zależny od właściwości elektrycznych poszczególnych substancji. W skrócie, urządzenie szczytuje nadrukowaną przestrzeń arkusza, a następnie w tym samym miejscu elektryzuje arkusz na którym znaleźć ma się kopia. Następnie mikrocząsteczki tonera naelektryzowane znakiem odwrotnym przyciągają się do papieru. a następnie są utrwalane przy pomocy wyższej temperatury.

Jest to bardzo wydajna metoda. Trzeba przyznać, że niektóre urządzenia wielofunkcyjne oferowane współcześnie korzystają z niej niezwykle efektywnie. Cześć kserokopiarek jest zdolna kopiować nawet z prędkością do 80 kopii na minutę, a niektóre także umożliwiają jednoczesne kopiowanie dwustronne, co dodatkowo podwaja te osiągi. Inne z kolei zaopatrzone są w duplex. a także automatyczny dwustronny podajnik papieru, który obraca papier bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika, co umożliwia kopiowanie dwustronne. Jednak każda ze stron z osobna jest kopiowana osobno.

Kopiowanie czarnobiałe wykorzystuje tylko czarny toner do pracy. Natomiast kopiowanie kolorowe korzysta z trzech barw. Kopiowanie jest podstawową czynnością występującą w kserokopiarkach. Choć obecnie są to typowe kombajny. czyli urządzenia łączące w sobie wiele funkcji i skrywające takie podzespoły jak wydajna drukarka, dokładny skaner, kserokopiarka oraz fax, to kopiarka nadal jest najważniejszym elementem w urządzeniach wielofunkcyjnych.

Kopiowanie w urządzeniu wielofunkcyjnym - przykład

 


 

alt


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.