wyszukiwanie zaawansowane
» » Jakie wyróżniamy rodzaje kserokopiarek?

Kontakt

 • SPRZEDAŻ KSEROKOPIAREK, RICOH, KONICA-MINOLTA, UŻYWANYCH, POLEASINGOWYCH

  Arial Piotr Karwalski
  ul. Napoleońska 17
  96-100 Skierniewice
  NIP: 836-181-27-75
 • E-mail:biuro@kserokopiarkiuzywane.pl
 • Telefon697-301-691
  663-221-727
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

KONICA MINOLTARICOH

Jakie wyróżniamy rodzaje kserokopiarek?

Data dodania: 16-01-2018

Kserokopiarki są doskonałym urządzeniami wielofunkcyjnymi, które pozwalają na sprawne faksowanie, drukowanie, skanowanie oraz kserowanie. Sprzęty te różnią się oczywiście jakością wykonania zależną od producenta a także przeznaczeniem. W zależności od zapotrzebowania konsumentów producenci wypuszczają na rynek kserokopiarki z różnymi możliwościami. Tradycyjnie, możemy podzielić te urządzenia na kserokopiarki monochromatyczne oraz kserokopiarki kolorowe.Kserokopiarki monochromatyczne

Kserokopiarki monochromatyczne pozwalają na szybkie kopiowanie czarno-białych dokumentów. Charakteryzują się doskonałą prędkością pracy, dodatkowo są to urządzenia niezwykle ekonomiczne i tanie w utrzymaniu. Kserokopiarki monochromatyczne zazwyczaj korzystają z bardzo wydajnych tunerów - jest to znakomite rozwiązanie wszędzie tam, gdzie dziennie kopiuje się spore ilości dokumentów. Niestety nie pozwalają na pracę z dokumentami kolorowymi.


Kserokopiarki kolorowe

Kopiarki kolorowe pozwalają na skanowanie wszelkich kolorowych dokumentów, czasopism, gazet, a także ich kopiowanie i drukowanie kopii. Są to urządzenia droższe niż kopiarki monochromatyczne, a kopiowanie kolorowych dokumentów trwa nieco dłużej, ze względu największy nakład pracy, jaki musi wykonać urządzenie.

Jeśli jednak no co dzień pracujesz z kolorowymi dokumentami – to rozwiązanie dla Ciebie.


Podział ze względu na format obsługiwanych dokumentów.

Kopiarki A4 mogą pracować zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym. Jednak pozwalają na pracę tylko i wyłącznie z dokumentami nieprzekraczającymi formatu A4. Są to zazwyczaj urządzenia bardzo kompaktowe. Mniejszy format papieru to także mniejsze gabaryty urządzenia. Z tego względu są często wykorzystywane w domowych biura oraz małych przestrzeniach biurowych.

Kserokopiarki A3 mogą być czarno białe lub też kolorowe. Pozwalają na pracę z większymi dokumentami. Producenci często wyposażają je w duplex, czyli element pozwalający na dwustronne drukowanie jednego arkuszu. Zwłaszcza kserokopiarki kolorowe A3 są urządzeniami wielofunkcyjnymi z najwyższej półki, używanymi wszędzie tam, gdzie potrzebna jest największa kultura pracy i największa wydajność oraz wszechstronność.


Dopasuj kopiarkę do swoich potrzeb oraz wymogów firmy.

Wybór odpowiedniej kserokopiarki powinien zależeć od tego, na jakich dokumentach pragniemy pracować oraz jakich efektów pracy oczekujemy. Urządzenie wielofunkcyjne powinno być dopasowane do naszych potrzeb oraz przestrzeni jaką dysponujemy. Nie polecamy zakupu wielkich kopiarek pracujących w formacie A3 do ciasnego biura. Z kolei małe kopiarki mogą nie wystarczyć dla większych firm - najczęściej wykorzystywane są jako urządzenia dodatkowe do większych stacji roboczych.

 

alt
Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.