wyszukiwanie zaawansowane
» FUNKCJE OPIS

Kontakt

 • SPRZEDAŻ KSEROKOPIAREK, RICOH, KONICA-MINOLTA, UŻYWANYCH, POLEASINGOWYCH

  Arial Piotr Karwalski
  ul. Napoleońska 17
  96-100 Skierniewice
  NIP: 836-181-27-75
 • E-mail:biuro@kserokopiarkiuzywane.pl
 • Telefon697-301-691
  663-221-727
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

Producenci

KONICA MINOLTARICOH

FUNKCJE OPIS

Funkcjonalność urządzeń wielofunkcyjnych
Kserokopiarki w zależności od swojej klasy oraz marki posiadają różne właściwości oraz funkcje. Część z tych funkcji jest standardowa i możemy ją spotkać w większości prezentowanych modeli, kolejna część jest z kolei bardziej niszowa i przeznaczona dla użytkowników z konkretnymi oczekiwaniami. Zanim wybierzesz urządzenie wielofunkcyjne doskonale nadające się do Twojego biura i spełniające wszelkie wymagania, poznaj najpierw dokładny opis wszystkich dostępnych w kserokopiarkach opcji. Poniżej zebraliśmy dla Was teksty opisujące funkcje kserokopiarek i przybliżające temat łatwym językiem, tak, by nawet zupełny laik mógł sobie przyswoić niezbędną wiedzę dotyczącą kserokopiarek.


Dowiesz się, co to jest dupleks, czym charakteryzuje się przeciętna kopiarka monochromatyczna oraz na czym polega druk dwustronny. Taka wiedza pomoże wybrać odpowiednie urządzenie oraz jeszcze lepiej dbać o sprzęt podczas intensywnej eksploatacji. Zachęcamy do lektury.


alt

 dtjnvn

08-09-2018Wyświetleń: 663

Kopiarka A3

27-01-2018Wyświetleń: 1105

Kopiarka A3

Kserokopiarka A3 umożliwia pracę z arkuszami w formacie A3, a także z arkuszami o mniejszych gabarytach, jednak A3 jest rozmiarem maksymalnym. Urządzenie wielofunkcyjne A3 pozwala na drukowanie obszerniejszych materiałów sprzedażowych oraz instruktażowych. Taka duża kserokopiarka doskonale nadaje się choćby do biura projektowego, czy też działu marketingowego, gdzie pracownicy biurowi pracują na dokumentach o wielkim formacie.

Przeczytaj całość

Kopiarka A4

27-01-2018Wyświetleń: 1126

kopiarka a4

Kserokopiarka A4 to zazwyczaj urządzenie prezentujące się bardzo atylowo oraz mogące poszczycić się niewielkimi gabarytami. Kopiarka A4 to zazwyczaj małe urządzenie biurowe wykorzystywane także na większą skalę w biurach domowych. Takie urządzenie wielofunkcyjne A4 jest przede wszystkim tanie w eksploatacji i niezwykle wydajne. Nowa kserokopiarka pracuje na mniejszych formatach papieru, ale taka specjalizacja wiąże się także z możliwością wykorzystania bardziej wyspecjalizowanych podzespołów, co z kolei przekłada się na zwiększoną produktywność.

Przeczytaj całość

Kserokopiarki kolorowe

27-01-2018Wyświetleń: 1056

kserokopiarki kolorowe

Kserokopiarka kolorowa pracuję z dokumentami kolorowymi, a także czarno-białymi. Rozwiązanie jest bardzo uniwersalne i często wykorzystywane w biurach, gdzie dziennie produkuje się sporo dokumentów czarno-białych oraz kolorowych. Kserokopiarka kolor pozwala na drukowanie oraz produkowanie doskonałych materiałów sprzedażowych, instruktażowych oraz szkoleniowych. Kopiarka kolor często wyposażona jest bardzo wydajny skaner, często dwustronny a także duplex. Takie urządzenia są nadzwyczaj wydajne, ponieważ pozwalają na bardzo szybki druk dwustronny w kolorze. Dodatkowo kopiarka kolorowa zazwyczaj pracuje z częstotliwością nieco niższą niż kserokopiarki czarnobiałe, jednak nowoczesne kopiarki kolorowe to urządzenia bardzo wydajne gwarantujące najwyższą jakość druku oraz doskonałe szczegóły i bardzo intensywne barwy uzyskane na papierze.

Przeczytaj całość

Kserokopiarki czarno-białe (monochromatyczne)

26-01-2018Wyświetleń: 901

kserokopiarki czarno-białe

Kserokopiarka czarno-biała doskonale nadaje się do przestrzeni biurowych, gdzie głównie pracuje się na czarno-białych dokumentach. Co więcej, kserokopiarka monochromatyczna może poszczycić się o wiele większą prędkością druku oraz kopiowania, niż jej kolorowe koleżanki. Kopiarka czarno-biała to przede wszystkim bardzo niskie koszty wydruku kopii czarno-białej. Te urządzenia są na rynku dłużej niż kserokopiarki kolorowe, dlatego też ich podzespoły charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, ponieważ producenci mieli wystarczająco dużo czasu aby je doskonale dopracować.

Przeczytaj całość

Kopiowanie w urządzenie wielofunkcyjnym

25-01-2018Wyświetleń: 1910

funkcja kopiowania

Kopiowanie za pomocą kserokopiarki jest najbardziej wydajną metodą powielania danego arkusza lub dokumentu. W zależności od klasy urządzenia wielofunkcyjnego jakie posiadasz, będzie także zależeć jakość Twojej kopii. Sporadycznie może się zdarzyć, że kolorowy dokument zostanie skopiowany tylko w wersji czarno-białej, a odpowiedzialne za to będą ograniczenia kserokopiarki. Dlatego pragnąc wydajnie kopiować dokumenty, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, z jakimi arkuszami zamierzasz pracować - dokumentami kolorowymi czy czarno-białymi oraz o jakich rozmiarach.

Przeczytaj całość

Funkcja skanowania w kserokopiarce

24-01-2018Wyświetleń: 1296

funkcja skanowania

Skanowania umożliwia zrzucanie obrazu lub też dokumentu w postaci pliku na komputer, lub też do przenośnego dysku SD lub USB, przy czym to drugie rozwiązanie stosowane jest w nowocześniejszych kserokopiarkach wyższej jakości. Do lamusa odeszły już czasy, kiedy skanery były widywane w biurach jako osobne urządzenia. Obecnie skanery są częścią większych urządzeń wielofunkcyjnych, tak zwanych kombajnów, czyli wydajnych kserokopiarek będących połączeniem faksu, drukarki, kopiarki oraz właśnie skanerów.

Przeczytaj całość

Kopiarka z ARDF / ADF - automatyczny podajnik oryginałów

23-01-2018Wyświetleń: 5986

urządzenie wielofunkcyjne z ardf lub adf

Kopiarka z ADF i ARDF – spore ułatwienie w biurze.


Masowe skanowanie dokumentów potrafi być bardzo uciążliwe, zwłaszcza kiedy taką czynność musimy wykonywać codziennie, a nasza kserokopiarka nie jest wyposażona w ADF. W takim wypadku z każdym kolejnym dokumentem jesteśmy zmuszeni podnieść pokrywę płyty dociskowej i wymienić zeskanowany arkusz na następny. Jest to zarówno ogromna strata czasu, który moglibyśmy wykorzystać na inne czynności, a także utrudnienie, które sprawia, że urządzenie wielofunkcyjne którego używamy do skanowania jest niedostępne dla innych pracowników.

Przeczytaj całość

Kserokopiarka z DUPLEX - automatyczny druk dwustronny

21-01-2018Wyświetleń: 2442

duplex - automatyczny druk dwustronny

Kserokopiarka z duplex znacznie ułatwia pracę w biurze wykonując automatyczny druk dwustronny. Współcześnie standardowa kserokopiarka z duplex zaopatrzona jest w dupleks automatyczny, co oznacza, że urządzenie samodzielnie wykonuje nadruk na obu stronach arkusza bez konieczności ingerencji użytkownika.

Przeczytaj całość

Szybkość wydruku kopiarki

15-01-2018Wyświetleń: 705

szybkość wydruku kserokopiarki

Dostępne na rynku kserokopiarki charakteryzują się coraz bardziej kompaktową obudową, a także coraz większymi osiągami. Bez wątpienia jednym z najbardziej istotnych elementów decydujących o wyborze danej kserokopiarki jest jej prędkość wydruku. Ta różni się w zależności od producenta oraz od klasy urządzenia.

Przeczytaj całość

Funkcja drukowanie w kserokopiarce

14-01-2018Wyświetleń: 1023

drukowanie

W dzisiejszych czasach kserokopiarki to prawdziwe kombajny łączące w sobie wysoką wydajność oraz wielozadaniowość. Obudowa urządzenia wielofunkcyjnego skrywa w sobie nie tylko kopiarkę, ale także często fax, skaner oraz drukarkę. Dlatego też kserokopiarka oprócz opcji kopiowania posiada także opcję drukowania. Opcja druku umożliwia korzystanie z kserokopiarki jak ze zwykłej drukarki, czyli możemy wykonywać normalne wydruki, najczęściej w obu trybach, monochromatycznym oraz kolorowym, jednak jest to uzależnione od producenta oraz od konkretnego modelu, bowiem nie każda drukarka obecna w urządzeniu wielofunkcyjnym może pracować w kolorze.

Przeczytaj całość

Wydruk pierwszej strony w kopiarce

13-01-2018Wyświetleń: 640

czas wydruku pierwszej strony w kopiarce

Właściciele kserokopiarek oraz drukarek często narzekają na zbyt długi rozruch urządzenia. Jednak nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki laserowe mogą się poszczycić stosunkowo szybkim czasem nagrzewania oraz momentem do wykonania pierwszego wydruku. Oczywiście, im krótszy czas, jaki poświęcimy na czekanie na pierwszą otrzymaną wydrukowaną stronę, tym lepiej. Czym mniej czasu stracimy na bezproduktywne czekanie, tym efektywniejsza będzie nasza praca oraz praca urządzenia.

Przeczytaj całość

Kopiarka sieciowa - LAN

12-01-2018Wyświetleń: 820

kserokopiarka sieciowa

Port Lan jest rozwiązaniem występującym we wszystkich kserokopiarkach. Umożliwia podłączenie urządzenia wielofunkcyjnego po kablu do sieci, w ten sposób kserokopiarka staje się urządzeniem sieciowym i jest widoczna dla każdego komputera obecnego w firmie. Podłączenie drukarki do sieci poprzez kabel LAN jest rozwiązaniem najczęściej występującym w większych przestrzeniach biurowych i umożliwia sprawną pracę z urządzeniem. Każdy użytkownik, oczywiście jeżeli posiada tylko odpowiednie uprawnienia do druku, może zlecić zdalnie zadanie druku lub kopiowania. Takie zadanie umieszczane jest w kolejce zadań, jeżeli nikt wcześniej nie zlecił jakiejś pracy dla urządzenia, lub też żadna praca nie jest wykonywana, to zlecone zadanie zaczyna być wykonywane.

Przeczytaj całość

Kserokopiarka z Wi-fi

11-01-2018Wyświetleń: 661

kopiarka z wi-fi

W miarę jak ewoluują nasze firmy, ewoluje także przestrzeń biurowa oraz zadania, którymi musimy zajmować się na co dzień. W dzisiejszych czasach wydajne biuro to przede wszystkim miejsce charakteryzujące się doskonałym przepływem informacji, gdzie każdy sprzęt jest doskonale ze sobą zintegrowany, a każdy pracownik biurowy dokładnie zna swoje miejsce i zadanie.

Przeczytaj całość

Urządzenie wielofunkcyjne z USB

10-01-2018Wyświetleń: 1035

urządzenie wielofunkcyjne z usb

Kopiarka z USB umożliwia bezpośrednie podłączenie dysku USB, co znacznie zwiększa wydajność pracy. Na pendrivie mogą znajdować się wartościowe dokumenty lub też zdjęcia, a kserokopiarka z USB pozwala na drukowanie bezpośrednio z nośnika, nie trzeba do tego nawet używać komputera. Co więcej, niektóre urządzenia wielofunkcyjne posiadają opcję zapisywania skanów lub też drukowania do określonych formatów bezpośrednio na dysk USB. Tak więc bez obsługi komputera, możemy zeskanować oryginał dokumentu i zapisać go w określonym formacie na dysku USB. Taka czynność zajmuje dosłownie chwilę, a producenci coraz częściej umieszczają taką opcję w swoich urządzeniach wielofunkcyjnych.

Przeczytaj całość

Kopiarka z panelem dotykowym

09-01-2018Wyświetleń: 624

Panel dotykowy

Panel dotykowy umożliwia łatwe poruszanie się po funkcjach urządzenia. Im kserokopiarka posiada więcej opcji, tym bardziej skomplikowany panel – nawet pomimo faktu, że producenci dokładają wszelkich starań aby cechowały się one intuicyjną oraz łatwą obsługą.


Panel dotykowy zapewnia prosty czytelny dostęp do różnych funkcjonalności kopiarki, pozwala ustalać ilość kopii, jakość wydruku, a także skanować bezpośrednio do email czy wysyłać faks. Panel dotykowy w kserokopiarce ułatwia obsługę wszystkich podzespołów tego urządzenia, a więc kopiarkę, drukarkę, fax oraz skaner.

Przeczytaj całość

Podajnik boczny w kserokopiarce

08-01-2018Wyświetleń: 732
podajnik boczny

Kserokopiarka z podajnikiem bocznym najczęściej charakteryzuje się sporą wszechstronnością. Podajnik boczny najczęściej znajduje się z boku urządzenia, a także jest zamknięty. Pracownicy biurowi najczęściej korzystają z niego w przypadku używania niestandardowych rozmiarów papierów, kopert etykiet oraz innych gabarytów arkuszy. 
Przeczytaj całość

Szuflady na papier

05-01-2018Wyświetleń: 730

szuflady na papier

W zależności od profilu działalności jaką prowadzimy, będziemy potrzebować sprzętu kopiującego z różną częstotliwością oraz o różnej pojemności pojemników na papier. Obecnie kserokopiarki dostępne na rynku posiadają od jednej do czterech kaset na papier. Pojemność pojedynczej kasety to najczęściej 500 arkuszy, choć także i tutaj możemy znaleźć wyjątki. 500 arkuszy to dokładnie jedna ryza, pojemność kaset jest więc kompatybilna i idealnie współgra ze standardowym opakowaniem papieru.

Przeczytaj całość

Skanowanie do folderu

04-01-2018Wyświetleń: 843
funkcja skanowania do folderu

Wydajność skanera w dzisiejszych urządzeniach wielofunkcyjnych wiąże się nie tylko z szybkością skanowania oraz z rozdzielczością w jakiej pracuje, ale także z możliwością jego integracji z całą siecią oraz także dodatkowymi zaawansowanymi funkcjami. Skanowanie bezpośrednio do folderu roboczego pozwala znacznie skrócić czas obiegu dokumentu elektronicznego.
Przeczytaj całość

Skanowanie do maila

04-01-2018Wyświetleń: 3323

funkcja skanowania do maila

Kserokopiarka skrywająca w swojej obudowie wydajny skaner posiadający zaawansowane funkcje to prawdziwy skarb w każdym biurze, gdzie liczy się zwiększona wydajność oraz ulepszony obieg dokumentów elektronicznych oraz papierowych. Skanowanie bezpośrednio do maila to bardzo pomocna funkcja, która pozwala użytkownikowi przesłać kopię oryginałów w formie elektronicznej jako załącznik do maila do wskazanego adresata.

Przeczytaj całość

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.